Літературні читання 2017

12 грудня в рамках відзначення 4-ї річниці подій на Майдані з ініціативи викладачів циклової комісії з журналістики Івано-Франківської філії Університету “Україна” зорганізовано літературні читання на тему: “Література майданного гарту: Революція гідності у сучасному українському письменстві”.

У заході взяли участь викладачі, студенти філії, видавці сучасної літератури, а також очевидці тих революційних подій.

Зі вступним словом виступив кандидат філологічних наук Гросевич Тарас Володимирович, який окреслив загальні закономірності розвитку постмайданної літератури, проаналізував характерні її жанрові різновиди. Викладач, видавець та поетеса, заслужений журналіст України Ганна Михайлівна Данилюк-Шекеряк презентувала видання Івано-Франківського обласного відділу пошуково-видавничого агентства “Книга Пам’яті України”, видання, присвячені загиблим Героям Небесної Сотні – уродженцям Івано-Франківщини.

Про буремні події Революції гідності розповів їх очевидець, студент II курсу спеціальності “Журналістика” Марко Дармонук, який на Майдані очолював студентську сотню.

Революційну поезію декламували студенти філії Діана Попова, Василина Яцюк, Олексій Шемота, Наталія Коблянська, Вікторія Палійчук, Світлана Підгірна. Вже класичний взірець майданної лірики – “Мамо, не плач…” О. Максимишин-Корабель – зачитала спеціаліст із виховної роботи та ведуча заходу Марія Чічеріна.

Директор вишу доцент Кіт Григорій Васильович, своєю чергою, подякував присутнім за активну участь у проведенні читань та непохитну громадянську позицію. Захід завершився “хвилиною мовчання” за полеглими Героями Майдану.