В Івано-Франківську відбулись козацькі забави

Запорізька Січ… Козаччина… найлегендарніше минуле українського народу. З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров’я. Ще з часів Київської Русі наші пращури цінували здоров’я, загартованість, спритність. Свою силу, винахідливість, кмітливість наші предки проявляли в іграх, забавах, які часто проводили у традиційні для українців свята. Тому вже стало доброю традицією проводити щорічно козацькі забави «Козацькому роду нема переводу», які щороку організовує Муніципальний Центр дозвілля.

15 жовтня 2013 року в приміщенні МЦД відбулася конкурсно-розважальна програма: «Козацькому роду нема переводу» серед студентів вищих навчальних закладів. Боролися за титул переможця три команди: команда Івано-Франківської філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» «Запальні козаки», команда Івано-Франківського університету права імені короля Данила Галицького «Галицькі козаки» та команда ПВНЗ «Галицька академія» «Побратими».

Силу, мужність, спритність оцінювало журі: директор Муніципального центру дозвілля Надія Загурська, відповідальний редактор обласного телебачення «Галичина» Лілія Боднарчук, завідувач методичним кабінетом Лілія Кабат, депутат міської ради від Всеукраїнського об’єднання партії «Свобода» Михайло Малярчук, заступник отамана Івано-Франківської області УРК Палагітський Іван Петрович, заступник гетьмана УРК по Галицькому округу Гринів Василь Михайлович, директор Івано-Франківської хореографічної школи Василь Васірук.

Своїми піснями свято прикрасили юні солісти Вікторія Ленюк, Анна Люклян, Наталія Миглис та Вікторія Шостак. Запальні українські танці подарували: народний аматорський ансамбль танцю «Карпати» МЦД, танцювальний колектив з брейк- дансу МЦД, народний аматорський танцювальний колектив «Візерунки» ЦНД. Мистецтво тейквандо продемонстрував всеукраїнський союз «Тейквандо». Козаки та берегині змагалися в таких конкурсах: «Візитка», «Питання-відповідь», «Перетягування канату», «Страва від берегині», «Бій з мішками», «Стрибки в мішках», «Поїдання вареників» і «Показовий виступ». Вправно впоравшись із усіма завданнями, перемогла команда Івано-Франківського університету права імені короля Данила Галицького «Галицькі козаки», зайнявши I місце. Команда Івано-Франківської філії Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» «Запальні козаки» зайняла II місце, а команда приватного вищого закладу «Галицька академія» «Побратими» – III місце.

Джерело: http://pravda.if.ua/news-45737.html